Echipa CFR Cluj a câştigat sâmbătă seara, scor 4-2, meciul disputat în compania formaţiei CS Mioveni, din etapa a treia a Superligii. Nocturna de pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu a căzut, iar meciul a fost întrerupt peste 30 de minute.

La Cluj, scorul a fost deschis de CS Mioveni, prin Bogdan Rusu, în minutul 7, la o pasă trimisă greşit acasă de Bordeianu, fază care l-a prins pe picior greşit pe portarul gazdelor, Scuffet.

CFR a egalat în minutul 34, când Debeljuh a înscris cu capul din centrarea lui Bordeianu.

După patru minute, Debeljuh a reuşit dubla înscriind din pasa lui Deac.

Deac a majorat scorul, din penalti, în minutul 44, după un fault al lui Oancea la Camora.

Bogdan Rusu a redus din diferenţă în minutul 60, din pasa lui Antal, iar în minutul 63 arbitrul Bogdan Dumitrache a fost nevoit să întrerupă partida după ce au apărut probleme la instalaţia de nocturnă a stadionului Dr. Constantin Rădulescu.

Jocul a fost reluat după mai bine de o jumătate de oră.

Tabela a fost închisă de Hoban, pentru CFR, în minutul 72, când a înscris din pasa lui Deac.

CFR CLUJ: Scuffet - Cr. Manea (Braun 87’), Graovac, Burcă, Camora - Boateng, Bordeianu (Hoban 65’) – Deac (Roger 88’), Jefte Betancor (A. Păun 65’), Petrila (Gâdea 83’) – Debeljuh. ANTRENOR: Dan Petrescu

CS MIOVENI: Fl. Croitoru - Balaur, Scarlatache (C. Dumitru 78’), Garutti - Oancea, Vereş, Pop, Trif (Burnea 24’; Rădescu 46’) – Buziuc (Antal 45’), B. Rusu, Coşereanu (Blănaru 46’). ANTRENOR: Alexandru Pelici

Cartonaşe galbene: Camora 27 / Burnea 30, Vereş 36, Oancea 49, V. Pop 53, Scarlatache 74

Arbitri: Bogdan Dumitrache - Adrian Popescu, Vlad Bârleanu – Rareş George Vidican

Arbitri VAR: Szabolcs Kovacs - Ciprian Florin Danşa

Observator: Florin Hîncu