Formaţia CFR Cluj a învins, sâmbătă, cu scorul de 3-2, echipa CS Emelec, în ultimul meci amical din cadrul stagiului din Spania.

După ce a fost condusă cu 1-0 din minutul 26, CFR Cluj a revenit şi a înscris de două ori până la pauză prin Vinicius şi Păun. În repriza secundă, adversarii au egalat, însă spre final, Ţucudean a marcat golul victoriei cu o lovitură de cap din apropierea porţii.

În cantonamentul de la Oliva Nova, echipa clujeană a înregistrat două victorii, un egal şi două eşecuri.

CFR Cluj – CS Emelec 3-2

CFR Cluj – ES Setif 0-1

CFR Cluj – Dundalk FC 2-1

CFR Cluj – SV Wehen Wiesbaden 1-1

CFR Cluj – SV Holstein Kiel 1-2

Echipa va reveni la Cluj-Napoca în această seară.