Caroline Garcia a învins-o pe Andreescu şi a câştigat turneul de la Bad Homburg

Caroline Garcia a învins-o pe Andreescu şi a câştigat turneul de la Bad Homburg
FOTO: Twitter Bad Homburg Open

Jucătoarea franceză Caroline Garcia, locul 75 WTA, a câştigat, sâmbătă, turneul de categorie WTA 250 de la Bad Homburg.

Garcia a învins-o în finală pe sportiva canadiană Bianca Andreescu, locul 64 WTA, scor 6-7 (5), 6-4, 6-4.

La Bad Homburg a participat şi Simona Halep, care s-a retras înaintea semifinalei cu Andreescu.

Pentru Garcia este al optulea trofeu din carieră la simplu, primul de după 2019, când s-a impus la Nottingham.

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Află mai multe despre
Recomandările editorilor
Ultima oră