Echipa germană Union Berlin a învins duminică, pe teren propriu, scor 4-1, formaţia FSV Mainz, în prima etapă a Bundesligii. În aceeaşi etapă, Eintracht a dispus cu 1-0 de Darmstadt.

Union Berlin a avut în Kevin Behrens un jucător decisiv, care şi-a pus amprenta asupra jocului încă din primele zece minute. Behrens a deschis scorul în primul minut, apoi a făcut 2-0 în minutul 9, care a fost şi scorul reprizei. În partea secundă, Anthony Caci a redus din diferenţă, în minutul 64, însă Behrens şi-a completat hat-trick-ul în minutul 70, pentru ca Milos Pantovic să închidă tabela de marcaj în minutul 90+6 pentru Union Berlin – FSV Mainz 4-1, scor care trimite echipa gazdă pe locul 3 în Bundesliga.

Şi Eintracht a câştigat meciul disputat în prima etapă, pe teren propriu, cu SV Darmstadt.

Formaţia condusă de Dino Toppmoller s-a impus la limită, prin golul reuşit în minutul 40 de Randal Kolo Muani.