Echipa germană Bayern Munchen s-a impus sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 2-1, în faţa grupării RB Leipzig, în etapa a 23-a din Bundesliga.

Bavarezii au început meciul cu bara lui Kane, din minutul 5, însă prima repriză nu a consemnat ocazii uriaşe în contul celor două echipe şi la pauză s-a intrat cu 0-0. În partea secundă Harry Kane a reuşit o dublă, în minutele 56 şi 90+1, ajungând la 27 de goluri în campionat, iar Sesko a înscris pentru oaspeţi, în minutul 70.

Bayern s-a impus cu 2-1 şi are 53 de puncte , ocupând locul secund, la opt puncte distanţă de lider, Bayer Leverkusen. RB Leipzig este pe 5, cu 40 de puncte.