Formaţia Eintracht Frankfurt a remizat, vineri seară, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Werder Bremen, într-un meci din etapa a 28-a a campionatului Germaniei.

Au marcat Veljkovic ’62 pentru oaspeţi şi Tuta ’77 pentru Frankfurt.

În minutul 73, de la Werder Bremen a fost eliminat Stage, iar în minutul 89 a fost eliminat şi Tuta, de la gazde.

Partidele Union Berlin – Bayer Leverkusen, Freiburg – Leipzig, Mainz – Darmstadt, FC Koln – Bochum, Heidenheim – Bayern Munchen şi Borussia Dortmund – Stuttgart vor avea loc sâmbătă, iar confruntările Hoffenheim – Augsburg şi Wolfsburg – Borussia Monchengladbach se vor disputa duminică.