Echipa germană Borussia Monchengladbach a terminat la egalitate vineri, pe teren propriu, scor 2-2, cu echipa Werder Bremen, în deschiderea etapei a 15-a din Bundesliga.

Werder a marcat prima pe Borussia-Park, prin Rafael Borre, care a deschis scorul în minutul 7. Gzdele au egalat în minutul 45, când a înscris Rocco Reitz. Acelaşi jucător a adus-o pe Borussia în avantaj, în minutul 49, reuşind prima lui dublă în Bundesliga. Marvin Ducksch a semnat golul egalizator, în minutul 76, şi meciul s-a încheiat 2-2.

Borussia Monchengladbach este pe locul 9, cu 17 puncte. Werder se află pe 12, cu 15 puncte adunate.