Echipa Borussia Dortmund a pierdut suprinzător, sâmbătă, meciul din etapa a treia a Bundesligii, cu formaţia Werder Bremen, scor 2-3, după ce conducea cu 2-0 în minutul 89

Borussia Dortmund a deschis scorul în ultimul minut al primei reprize din meciul de pe teren propriu cu Werder Bremen. A marcat Julian Brandt şi gazdele intrau cu avantaj la cabine. În repriza secundă Raphael Guerreiro a înscris pentru 2-0 în minutul 77. În minutul 89 Lee Buchanan a redus din diferenţă pentru Werder, iar în minutul 90+3 Niklas Schmidt a egalat cu o lovitură de cap. În al cincilea minut de prelungiri, Oliver Burke a înscris golul victoriei oaspeţilor, care s-au impus cu 3-2.