Brazilia, prima naţională din America de Sud calificată la CM din 2022

Brazilia, prima naţională din America de Sud calificată la CM din 2022
FOTO: Facebook CBF

Reprezentativa Braziliei s-a calificat, joi, la Cupa Mondială din Qatar, din 2022, ca urmare a victoriei din meciul cu Columbia, scor 1-0, din etapa a 13-a a preliminariilor din zona Conmebol.

Golul a fost marcat de Paqueta, în minutul 72.

Brazilienii sunt astfel prima echipă sud-americană calificată la CM DIN 2022.

Naţionala Braziliei a participat până acum la toate ediţiile.

La turneul de anul viitor, mai sunt calificate Qatar (în calitate de gazdă”, Germania şi Danemarca.

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră