Reprezentativa Braziliei s-a calificat, joi, la Cupa Mondială din Qatar, din 2022, ca urmare a victoriei din meciul cu Columbia, scor 1-0, din etapa a 13-a a preliminariilor din zona Conmebol.
Golul a fost marcat de Paqueta, în minutul 72.
Brazilienii sunt astfel prima echipă sud-americană calificată la CM DIN 2022.
Naţionala Braziliei a participat până acum la toate ediţiile.
La turneul de anul viitor, mai sunt calificate Qatar (în calitate de gazdă”, Germania şi Danemarca.




























