Echipa Bayern Munchen s-a impus duminică, în deplasare, la formaţia Bochum, scor 7-0, în ultimul meci contând pentru etapa a treia a Bundesligii.

Bayern Munchen conducea cu 4-0 la pauză, prin golurile marcate de Leroy Sane (4), de Ligt (26), Coman (33) şi Sadio Mane (42). În partea secundă Mane a reuşit dubla în minutul 60, Cristian Gamboa a înscris în propria poartă (69), iar Gnabry a majorat scorul în minutul 76.

Bayern se afla pe primul loc în clasament cu 9 puncte din trei meciuri disputate.

Într-un alt meci din etapa a treia,  Eintracht Frankfurt – FC koln 1-1 (Kamada 71 / Thielmann 82).