Echipa naţională a Belgiei a învins miercuri seara, pe teren propriu, scor 1-0, reprezentativa Serbiei, într-un meci amical.

Echipa Belgiei a început perfect partida de la Leuven, şi Yannick Carrasco a deschis scorul încă din minutul 2. Gazdele au presat la poarta lui Rajkovic, dar Openda şi Tielemans au ratat, iar portarul sârb a avut câteva intervenţii excelente, astfel că la pauză scorul a rămas 1-0 pentru belgieni.

Nici în partea secundă cele două echipe nu au reuşit să mai înscrie şi belgienii au încheiat victorioşi. Meciul a fost arbitrat de o brigadă românească, condusă la centru de Marian Barbu.