Formaţia Bayern Munchen a fost învinsă, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-1, de Borussia Monchengladbach, în etapa a XIV-a a campionatului Germaniei. În etapa trecută, bavarezii au fost învinşi cu acelaşi scor de Bayer Leverkusen.

Sâmbătă, Bayern a deschis scorul prin Perisic, în minutul 49, însă apoi gazdele au marcat prin Bensebaini ’60, ‘90+2 (penalti. În minutul 90+1, de la Bayern Munchen a fost eliminat Martinez.

Tot sâmbătă, cu Alexandru Maxim rezervă, Mainz a fost învinsă în deplasare de Augsburg, scor 2-1.

Borussia Dortmund a învins cu 5-0 Foortuna Dusseldorf, Leipzig a câştigat cu 3-1 duelul cu Hoffenheim şi Freiburg s-a impus cu 1-0 în meciul cu Wolfsburg.