Formaţia Atletico Madrid a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul susţinut, sâmbătă, pe teren propriu, în compania echipei Eibar, în etapa a patra a campionatului Spaniei.

Pe Wanda Metropolitano, Atletico a fost condusă prin golul lui Enrich, din minutul 87, însă Borja Garcés, aflat la prima titularizare în LaLiga, a reuşit să egaleze în minutul 90+4.

Tot sâmbătă mai au loc meciurile Real Sociedad-Barcelona, Valencia-Betis şi Athletic Bilbao-Real Madrid, în timp ce partidele

Leganés-Villarreal, Espanol-Levante, Real Valladolid-Alavés şi FC Sevilla - Getafe se vor disputa duminică.

Întâlnirea Girona-Celta Vigo este programată luni.