Echipa Atletico Madrid s-a impus sâmbătă, pe teren propriu, în faţa echipei Celta Vigo, scor 4-1, într-un meci contând pentru etapa a cincea din La Liga

În meciul de pe stadionul Civitas Metropolitano, gazdele au deschis scorul repede, prin Angel Correa, în minutul 9, dar soarta întâlnirii s-a decis abia în repriza secundă. De Paul (50) şi Carrasco (66) au adus scorul la 3-0 pentru Atletico, apoi Veiga (71) a redus din diferenţă, iar speranţele oaspeţilor au fost spulberate în minutul 82 de autogolul lui Nunez.

Atletico se află pe locul al patrulea, cu 10 puncte, în timp ce RC Celta Vigo este a 11-a în clasament , cu 7 puncte.