Formaţia Arsenal Londra a remizat, sâmbătă, în deplasare, scor 1-1, cu echipa Crystal Palace, într-un meci din etapa a XXII-a a campionatului Angliei.

Arsenal a deschis scorul prin Aubameyang, în minutul 12, iar pentru gazde a înscris Ayew, în minutul 54.

În minutul 68, de la echipa Arsenal a fost eliminat chiar autorul golului, Aubameyang.

Partidele Chelsea – Burnley, Everton – Brighton, Leicester City – Southampton, Manchester United – Norwich City, Wolverhampton – Newcastle şi Tottenham – Liverpool au loc tot sâmbătă, iar meciurile Bournemouth – Watford şi Aston Villa – Manchester City se vor disputa duminică.