Formaţia Arsenal a învins echipa Chelsea, scor 6-5, la loviturile de departajare, miercuri, la Dublin, în cadrul turneului International Champions Cup.

După 90 de minute, scorul a fost egal, 1-1, pentru Chelsea marcând Rudiger, în minutul 5, în timp ce pentru Arsenal a punctat Lacazette '90+4.

La loviturile de departajare, Petr Cech a reuşit să pareze şutul lui Loftus-Creek şi astfel a adus victoria echipei Arsenal.

Tot la International Champions Cup, Olympique Lyon a învins Benfica, scor 3-2.

Pentru Lyon au marcat Marcelo (40), Traoré (45) şi Terrier (83), iar pentru Benfica au înscris Pizzi  '47 şi Marcelo '64 (autogol).