Reprezentativa Argentinei a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul susţinut, sâmbătă, la Moscova, în compania Islandei, în grupa D de la Cupa Mondială. Lionel Messi a ratat un penalti.

Pentru Argentina a marcat Sergio Aguero, în minutul 19, iar pentru Islanda a punctat Alfred Finnbogason, în minutul 23.

În minutul 64, Lionel Messi a ratat un penalti.

Argentina: Caballero - Salvio, Otamendi, Rojo, Tagliafico - Mascherano, Biglia (Banega '54)- Meza (Higuain '84), Messi, Di María (Pavon '75) - Agüero. Selecţioner: Jorge Sampaoli

Islanda: Halldórsson - Árnason, Saevarsson, R.Sigurdsson, Magnusson - Gudmundsson (Gislason '63), Gunnarsson (Skulason '76), Hallfredsson - Bjarnason, Finnbogason (Sigurdarson '89), G.Sigurdsson. Selecţioner: Heimir Hallgrimsson

Meciul a fost arbitrat de Szymon Marciniak, din Polonia.

La meci a asistat şi Diego Maradona.

Mascherano a devenit cu această ocazie jucătorul cu cele mai multe selecţii în naţionala Argentinei, 144.

În al doilea meci al grupei D, de la ora 22.00, se vor întâlni Croaţia şi Nigeria.