Argentina a învins, vineri, la Brasilia, cu scorul de 1-0 (1-0), reprezentativa statului Uruguay, în al doilea meci disputat de selecţionata albiceleste în Grupa A de la Copa America.

Mijlocaşul lui Betis Guido Rodriguez a marcat golul, în minutul 13, din pasa lui Messi.

Într-o altă partidă din grupă, Chile a trecut, tot cu 1-0 (1-0), de Bolivia.

Ben Brereton, atacantul născut în Anglia, care joacă la Blackburn Rovers, a înscris, în minutul 10.

Chile şi Argentina conduc grupa, cu câte patru puncte. Paragauay este pe locul 3, cu trei puncte, după un singur meci. Uruguay, un joc, şi Bolivia, două, nu au acumulat niciun punct.