Andrei Cordea, autorul a două goluri pentru FCSB în meciul cu echipa Chindia, crede că evoluţia de după pauză a roş-albaştrilor se datorează schimbărilor făcute de antrenorul Nicolae Dică

”A fost o primă repriză grea! La pauză Mister Nic a pus lucrurile la punct, am făcut fix ce ne-a zis el şi am întors rezultatul. Încă nu-mi dau seama ce s-a întâmplat în prima parte, probabil şi faptul că mereu vin jucători noi, trebuie să ne obişnuim între noi. Am jucat multe meciuri în ultima perioadă, dar sunt un jucător tânăr şi sunt convins că pot să joc din trei în trei zile”, a declarat Cordea.

FCSB a învins echipa Chindia Târgovişte cu scorul de 3-2 într-un meci contând pentru etapa a cincea din Superligă.