Echipa belgiană Anderlect Bruxelles, viitoarea adversară a echipei FCSB în grupele Conference League, a pierdut duminică, în deplasare, cel de-al patrulea meci din acest sezon, 1-2 cu Westerlo, în etapa a opta din Jupiler Pro League.

Westerlo a deschis scorul prin Igor Mavuba Vetokele, în minutul 6. Sebastiano Esposito a egalat abia în minutul 70, dar gazdele de la Westerlo au revenit în avantaj prin golul lui Halil Akbunar, din minutul 83 şi Anderlecht este pe locul 9 în clasament, cu numai 10 puncte.

Meciul FCSB – Anderlecht, din grupa B a Conference League, este programat joi, 15 septembrie.