Alex Ferguson a ajuns la spital după ce s-a simţit rău înaintea meciului dintre Manchester United şi Liverpool

Alex Ferguson a ajuns la spital după ce s-a simţit rău înaintea meciului dintre Manchester United şi Liverpool

Sir Alex Ferguson a fost transportat la spital după ce s-a simţit rău la stadionul Old Trafford, cu puţin timp înaintea meciului din Premier League dintre Manchester United şi Liverpool, relatează BBC.

Surse au declarat pentru BBC că a fost vorba de o măsură de precauţie pentru fostul antrenor al echipei Manchester United, în vârstă de 84 de ani, şi nu de o situaţie de urgenţă.

Ferguson, care a antrenat echipa Manchester United timp de 27 de ani, într-o perioadă de glorie, urmăreşte meciurile clubului din loja conducerii.

Ferguson a suferit o hemoragie cerebrală în 2018, care l-a dus în stare critică. Trei ani mai târziu, el a vorbit în detaliu despre recuperarea sa.

Duminică, cu câteva ore înainte de începerea meciului, a fost fotografiat alături de invitaţi la stadion. Ulterior, Ferguson a fost transportat cu ambulanţa de la Old Trafford la spital.

Oficialii clubului sunt optimişti că Ferguson va fi în curând suficient de bine pentru a se întoarce acasă.

 

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră