Echipa greacă PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, a câştigat duminică meciul cu Atromitos, scor 2-0. Dinamo Kiev, echipa ucraineană condusă de Mircea Lucescu, a pierdut acasă, scor 0-1, cu Dnipro-1.

În Grecia, PAOK a învins cu 2-0 pe Atromitos, după o dublă a lui Magomed Ozdoev, în minutele 43 şi 51. Echipa condusă de Răzvan Lucescu a ajuns la şapte meciuri consecutive fără înfrângere în toate competiţiile şi e pe locul secund în Stoiximan Super League, cu 17 puncte.

Dinamo Kiev şi Mircea Lucescu au pierdut pe teren propriu, scor 0-1, cu Dnipro-1, în etapa a 11-a din Ucraina. Oleksii Hutsuliak a înscris unicul gol al meciului, în minutul 13.

În clasament, Dnipro-1 este pe locul 6, cu 18 puncte, iar Dinamo Kiev are 15 puncte şi este pe locul 7