Atacantul dinamovist Adam Nemec a dat un gol, o pasă decisivă şi a fost eliminat în partida pe care echipa naţională a Slovaciei a câştigat-o, duminică, în deplasare, cu scorul de 3-1 (2-1), în faţa reprezentativei Maltei, în etapa a cincea a grupei F a preliminariilor Cupei Mondiale din 2018.

Nemec, care a fost titular, a marcat în minutul 84 şi a pasat decisiv la reuşita lui Weiss, în minutul 2. Atacantul dinamovist a fost eliminat după ce a primit cartonaşe galebene în minutele 40 şi 90+1.

Rezultate înregistrate în partidele disputate, duminică, în etapa a cincea a preliminariilor Cupei Mondiale din 2018:

20 mai - Evenimentul News.ro “Energy Road - Energie la tine acasă”. Parteneri: AS & Partners, FPPG, Delgaz Grid, Hidroelectrica, Nuclearelectrica, Premier Energy, Romgaz
4 iunie - Eveniment Profit.ro: Piaţa imobiliară românească sub spectrul crizei occidentale. Ediţia a IV-a. Parteneri: 123Credit, Cushman and Wakefield
6 iunie - Maratonul Energiei

Grupa C

Azerbaidjan - Germania 1-4

Au marcat: Nazarov '31 / Schurrle '19, '81, Muller '36, Gomez '45

San Marino - Cehia 0-6

Au marcat: Barak '17, '24, Darida '19, '77 (penalti), Gebre Selassie '26, Krmencik '43

Irlanda de Nord - Norvegia 2-0

Au marcat: Ward '2, Washington '33.

Clasament: 1. Germania 15 puncte, 2. Irlanda de Nord 10 puncte, 3. Cehia 8 puncte, 4. Azerbaijan 7 puncte, 5. Norvegia 3 puncte, 6. San Marino 0 puncte.

Grupa E

Armenia - Kazahstan 2-0

Au marcat: Mkhitarian '73, Ozbiliz '75

Muntenegru - Polonia 1-2

Au marcat: Mugosa '63 / Lewandowski '40, Piszczek '82

România - Danemarca 0-0.

Clasament: 1. Polonia 13 puncte, 2. Muntenegru 7 puncte, 3. Danemarca 7 puncte, 4. România 6 puncte, 5. Armenia 6 puncte, 6. Kazahstan 2 puncte.

A marcat: C. Martin '88.

Clasament: 1. Anglia 13 puncte, 2. Slovacia 9 puncte, 3. Slovenia 8 puncte, 4. Scoţia 7 puncte, 5. Lituania 5 puncte, 6. Malta 0 puncte.