ACS Poli Timişoara a pierdut, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 2-3 (0-1), în faţa formaţiei FC Voluntari, în primul meci al etapei a XXIV-a a Ligii I. Adrian Bălan (FC Voluntari) a marcat două goluri şi a ratat un penalti, iar Ionuţ Voicu a înscris în minutul 90 golul victoriei ilfovenilor.

Au marcat: Popovici '49, Artean '69 / Adrian Bălan '10, '71, Ionuţ Voicu '90.

0-1, min. 10 - Adrian Bălan a preluat spectaculos un balon, a rămas singur cu Straton, pe care l-a învins cu un şut în urma căruia mingea a trecut printre picioarele portarului;

1-1, min 49 - Pleaşcă a scăpat o minge de sub control în careu, Alexandru Popovici a preluat balonul şi a marcat cu un şut plasat;

2-1, min 69 - Andrei Artean a trimis violent mingea în poartă cu un şut de la aproximativ 22 de metri. Balonul a atins transversala, înainte de a intra în poartă;

2-2, min 71 - Ivanovici, găsit bine în careu de Daniel Benzar, a şutat la poartă, mingea a ricoşat dintr-un jucător al timişorenilor la Bălan, care, dintr-un unghi de 30 de grade, a trimis mingea sus, la colţul lung al porţii lui Straton;

2-3, min 90 - Benzar a centrat din lovitură liberă, de pe partea dreaptă, iar Voicu a reluat pe spate balonul, învingându-l pe Straton.

În minutul 81, Neagu l-a faultat în careu pe Ivanovici, Colţescu a dictat penalti, pe care Adrian Bălan l-a ratat, trimiţând mingea peste poartă.

Au evoluat următoarele echipe:

Poli Timişoara: Straton - Străuţ, Melinte, Şeroni, Neagu - Zaluschi (Doman '46), Vaşvari - Ciucur (Bârnoi '85), Croitoru (Artean '64), Popovici - Velcotă. Antrenor: Leo Grozavu;

FC Voluntari: Petrariu - Pleaşcă, Achim, Cazan, Bucurică - Căpăţână (G. Deac '64), Răuţă (Novac '90+2), C. Lazăr, D. Benzar - Ivanovici (I. Voicu '83) - Bălan  Antrenor: Claudiu Niculescu.

Cartonaşe galbene: Şeroni '62, Neagu '90 / Răuţă '35.

Arbitri: Sebastian Colţescu - Mircea Orbuleţ, Bogdan Velicu - Marian Balaci.

Observatori: George Ionescu şi Ion Căţoi.

Tot vineri, de la ora 20.45, se va desfăşura partida Astra Giurgiu - Gaz Metan Mediaş.