AC Milan a câştigat, duminică, meciul disputat în deplasare, cu formaţia Udinese, scor 1-0 (0-0), în etapa a XI-a a campionatului italian Serie A.

Golul victoriei milaneze a fost marcat pe Dacia Arena de Romagnoli în minutul 90+7. Nuytinck (Udinese) a văzut cartonaşul roşu, în minutul 90+5.

Vedeta oaspeţilor, atacantul Gonzalo Higuain, s-a accidentat în prima repriză şi a fost înlocuit de Castillejo, în minutul 35.

În urma acestui rezultat, AC Milan a urcat pe locul 4, cu 21 de puncte. Juventus, cu 31 de puncte, Napoli şi Inter, cu câte 25 de puncte, ocupă primele trei poziţii ale clasamentului.

Udinese rămâne pe locul 16, cu nouă puncte.