Pe DN 1, localitatea Bradu, judeţul Sibiu, conducătorul unui autoturism a intrat în coliziune laterală cu un TIR, după care s-a răsturnat pe suprafaţa carosabilă. În urma impactului a rezultat rănirea conducătorului auto, ce se află în ambulanţă, informează Centrul Infotrafic din IGPR. Circulaţia rutieră a fost reluată pe DN 1, localitatea Bradu, judeţul Sibiu, unde s-a produs un accident rutier între un autoturism şi un autocamion. Valorile de trafic sunt însă ridicate, fiind formate coloane de autovehicule pe ambele sensuri de mers.
Pe carosabil s-a scurs carburant din autocamion, mai spune sursa citată.
Circulaţia rutieră este oprită pe ambele sensuri de mers, valorile de trafic fiind în creştere.
30 iulie - Maraton Profit News TV - Inteligența Artificială în Economie
![viewscnt](http://viewscnt.1616.ro/c.gif?id=21407394&pid=2701)
Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.