Doi angajaţi ai Ministerului Afacerilor Externe au fost confirmaţi cu noul coronavirus. Instituţia a adăugat că, la nivelul MAE, până în prezent au fost confirmate în total 20 de cazuri de infectări cu noul virus, însă 13 persoane au fost deja declarate vindecate.
UPDATE
„Ministerul Afacerilor Externe precizează că doi angajaţi din cadrul Centralei Ministerului Afacerilor Externe au fost confirmaţi în cursul zilei de 23 iulie cu infecţia cu COVID-19”, a precizat nstituţia, printr-un comunicat de presă.
Sursa citată a precizat că, din dispoziţia conducerii MAE, au fost luate măsurile care se impun în relaţia cu autorităţile competente, respectiv măsuri de protecţie pentru restul colectivului.




























