Primarul Capitalei Nicuşor Dan a anunţat că alţi 600 de metri de conductă nouă au fost înlocuiţi pe Magistrala I Vest, pe Bulevardul Timişoara şi noul tronson, pe care a fost montată conductă nouă, cu garanţie de peste 30 de ani, a fost supus probelor de presiune. Edilul a mai spus că acest troson asigură distribuţia energiei termice pentru cartierele Drumul Taberei, Militari şi Rahova şi permite furnizarea agentului termic, fără avarii şi întreruperi, pentru toţi locuitorii zonei de vest a Capitalei, iar lucrătorii de la Compania Municipală Energetica Servicii au reuşit, în mai puţin de patru luni, să înlocuiască peste 85% din totalul traseului de 3,6 km.
Acest nou obiectiv modernizat asigură distribuţia energiei termice pentru cartierele Drumul Taberei, Militari şi Rahova şi permite furnizarea agentului termic, fără avarii şi întreruperi, pentru toţi locuitorii zonei de vest a Capitalei.



























