Salvamontiştii din Neamţ au avut, duminică, două intervenţii pentru salvarea unor persoane rănite.
Salvamont Neamţ a intervenit, duminică, în urma unui apel 112, în zona Staţiunii Durău, în vederea acordării primului ajutor victimei unui accident produs de un ATV.
De asemenea, echipele au intervenit în Cheile Bicăjelului pentru a acorda primul ajutor unei persoane care a suferit un accident şi s-a rănit la picior, suferint un traumatism grav.
30 iulie - Maraton Profit News TV - Inteligența Artificială în Economie
Victima a fost evacuată din zonă.
![viewscnt](http://viewscnt.1616.ro/c.gif?id=21581657&pid=2701)
Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.