Încă un pacient dintre cei transferaţi de la Institutul ”Matei Balş n urma incendiului a decedat/ Este vorba despre un bărbat de 65 de ani, cu formă severă de coronavirus şi boli asociate

Încă un pacient dintre cei transferaţi de la Institutul ”Matei Balş n urma incendiului a decedat/ Este vorba despre un bărbat de 65 de ani, cu formă severă de coronavirus şi boli asociate

Ministerul Sănătăţii anunţă că încă un pacient dintre cei transferaţi de la Institutul ”Matei Balş n urma incendiului a decedat. Este vorba despre un bărbat de 65 de ani, cu formă severă de coronavirus şi boli asociate

”Ministerul Sănătăţii a fost informat astăzi despre un deces în rândul pacienţilor care s-au aflat în Pavilionul V al Institutului Naţional de Boli Infecţioase „Matei Balş” din Bucureşti în timpul incendiului din 29 ianuarie 2021”, a transmis, joi, Ministerul Sănătăţii. 
 
Sursa citată a precizat că este vorba despre un bărbat în vârstă de 65 de ani, transferat după incendiu la Spitalul Clinic de Urgenţă „Sf. Ioan” din Bucureşti. 
 
Pacientul a fost diagnosticat cu o formă severă SARS Cov-2 şi prezenta afecţiuni asociate. Ancheta medico-legală va stabili cauzele decesului.
 
Acesta este al 19-lea deces. 
viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră