O grădiniţă şi mai multe clase de învăţământ primar din judeţul Buzău se închid, timp de două săptămâni, din cauza îmbolnăvirilor cu noul coronavirus.
Comitetul Judeţean pentru Situaţii de Urgenţă Buzău a decis, marţi, actualizarea scenariilor de desfăşurare a cursurilor pentru mai multe unităţi şcolare din judeţ.
Astfel, se suspendă cursurile "faţă în faţă” la Grădiniţa cu Program Prelungit nr. 11 ”Căsuţa Poveştilor” din municipiul Buzău, dar şi la clasele a II –a, a III-a şi a IV-a de la Şcoala Gimnazială "Tache şi Ecaterina Tocilescu” Vintilă Vodă şi la Grădiniţa din structura acestei şcoli, la clasa a II –a de la Şcoala Gimnazială Lopătari.
10 iunie Perspectivele macroeconomice şi fiscale ale României
Cursurile acestor unităţi se vor desfăşura exclusiv online până în 26 octombrie inclusiv.
De asemenea, CJSU a decis ca, începând de joi,să fie reluate cursurile faţă în faţă la clasa a IV-a de la Şcoala Gimnazială „George Emil Palade” şi la alte trei clase de gimnaziu de la Şcoala Gimnazială nr 1 din Râmnicu Sărat.

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.