Consilierul local din partea USR, Andrei Panaitescu, a fost ales în funcţia de viceprimar al Sectorului 2

Consilierul local din partea USR, Andrei Panaitescu, a fost ales în funcţia de viceprimar al Sectorului 2
Foto: Andrei Painaitescu Facebook

Reprezentanţii filialei USR Bucureşti au anunţat că, la şedinţa de miercuri a Consiliu Local Sectorului 2, a fost ales în funcţia de viceprimar al Sectorului 2 consilierul local din partea USR Andrei Panaitescu.

Cu o experienţă de 3 ani în Consiliul Local, Andrei Panaitescu şi-a adus contribuţia la proiectele cheie ale mandatului USR în Primăria Sectorului 2, mai arată comunicatul de presă al USR Bucureşti.
 
Printre realizările notabile se numără implicarea în proiectul de lansare a Concursului Internaţional pentru amenajarea Salbei de Lacuri, colaborarea în studiile desfăşurate alături de Banca Mondială pentru reabilitarea urbană a zonei Obor şi Mosilor Vechi, precum şi coordonarea proiectelor de mobilitate urbană, care au inclus construcţia a peste 36 de kilometri de piste pentru biciclete şi un proiect pilot pentru amenajarea parcărilor destinate bicicletelor, adaugă sursa citată.
viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră