Agenţia Naţională pentru Ocuparea Forţei de Muncă (ANOFM) anunţă devansarea plăţilor cuvenite beneficiarilor de indemnizaţie de şomaj, în contextul sărbătorilor de Paşte.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

”În acest sens, programul de achitare a drepturilor acordate în conformitate cu legislaţia specifică sistemului asigurărilor pentru şomaj şi stimularea forţei de muncă, prin Poşta Română, se va devansa cu o săptămână. Astfel, peste 45.000 de beneficiari ai acestor plăţi vor intra în posesia drepturilor băneşti cuvenite înainte de 16 aprilie 2023”, a transmis, vineri, ANOFM.

Sursa citată precizează că devansarea este valabilă şi pentru persoanele care îşi primesc indemnizaţia de şomaj prin virament bancar.

Evenimente
26 mai Energy Road - Energie la tine acasă
10 iunie Perspectivele macroeconomice şi fiscale ale României

 

viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.