Echipa FCSB a încheiat la egalitate sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa CS Universitatea Craiova, în primul meci din prima etapă a play-off-ului Superligii

Primul meci din play-off a oferit un spectacol fotbalistic pe Arena Naţională, unde, în faţa a peste 20.000 de suporteri, FCSB şi Craiova au oferit un fotbal de bună calitate. Oaspeţii au deschis sorul în minutul 32, când Jovan Markovic a trecut prin diâribling de patru jucători bucureşteni şi l-a învins pe Târnovanu. FCSB a avut un gol anulat în minutul 45, la Edjouma, după ce Iulian Cristea l-a faultat pe Screciu.

Egalarea a venit însă în minutul 66, când Edjouma a înscris din centrarea lui Radunovic. Şi Craiova a avut un gol anulat, în minutul 79, când reuşita lui Koljic nu a fost validată pentru un ofsaid.

FCSB: Târnovanu - Sorescu, Dawa, I. Cristea, Radunovic - Edjouma, Ad. Şut, Olaru (Cordea 46) - Fl. Coman (Miculescu 64), Compagno (Radaslavescu 90), Octavian Popescu (Ovidiu Popescu 76). ANTRENOR: Mihai Pintilii

CS UNIVERSITATEA CRAIOVA: L. Popescu – Vlădoiu (Roguljic 89), Zajkov, B. Mitrea, Ndong - Mateiu, Screciu - Işfan (Hanca 58), Baiaram (Al. Creţu 58), A. Ivan (Rivaldinho 89) – Markovic (Koljic 67). ANTRENOR: Eugen Neagoe

Cartonaşe galbene: Edjouma 60 / Baiaram 44

Arbitri: Florin Andrei - Sebastian Gheorghe, Mihai Marica – Iulian Dima

Arbitri VAR: Cătălin Popa - Marius Badea

Observator: Adrian Comănescu