Fundaşul Vlad Chiricheş a jucat în repriza a doua a meciului amical pe care echipa lui, Napoli, l-a câştigat, duminică, la Edinburgh, cu scorul de 3-0, cu campioana Europei, Liverpool.

Căpitanul naţionalei României l-a înlocuit la pauză pe Manolas. "Ce meci!", a postat Chiricheş pe Instagram, după această întâlnire.

@vladchiriches Ce meci!!! What a game!!! Che bella partita!!! #LiverpoolNapoli 0-3 #ForzaNapoliSempre

A post shared by Napoli Magazine (@napolimagazine) on

Italienii au condus la pauză prin golurile marcate de Insigne '17 şi Milik '29. Ei au mai marcat o dată, în minutul '52, prin Amin Younes.