Preşedintele Nicuşor Dan a declarat, miercuri, la recepţia de la Ambasada SUA cu ocazia împlinirii a 250 de ani de la declararea independenţei Statelor Unite ale Americii că România va rămâne de neclintit alături de Statele Unite în apărarea libertăţii şi democraţiei, pentru că arma noastră comună cea mai eficientă este unitatea, iar forţa unităţii vine din valorile noastre comune. La rândul său, premierul interimar Ilie Bolojan a declarat, în contextul campaniei „Freedom 250”, menită să marcheze 250 de ani de la semnarea Declaraţiei de Independenţă a Statelor Unite ale Americii, că se cuvine să mulţumim Statelor Unite şi militarilor acesteia pentru că contribuie semnificativ la securitatea României şi la siguranţa cetăţenilor noştri.
VREI SĂ CITEŞTI ACEST ARTICOL?
Pentru a citi tot articolul, intră în contul tău introducând mai jos datele de înregistrare. Dacă nu ai cont, contactează-ne la .
Zona de Flux este rezervată abonaților. Daca nu aveți încă un cont, va rugam sa ne contactati.



























