Premierul Florin Cîţu se va vaccina sâmbătă, la ora 12.00, la Spitalul Universitar de Urgenţă Militar ”Dr. Carol Davila”.
”Premierul Florin Cîţu se va vaccina public împotriva COVID-19 sâmbătă, 16 ianuarie a.c., începând cu ora 12:00, la Spitalul Universitar de Urgenţă Militar ”Dr. Carol Davila”, în etapa a doua a campaniei de vaccinare”, au anunţat, joi, reprezentanţii Guvernului.
După vaccinare, prim-ministrul Florin Cîţu va susţine o declaraţie de presă în curtea spitalului.
Vineri începe oficial cea de-a doua etapă a Strategiei naţionale de vaccinare, în care sunt incluse persoanele de peste 65 de ani, bolnavii cronici şi persoanele care lucrează în domenii considerate esenţiale, între care Administraţia Prezidenţială şi Guvernul.




























