Orban: În locul lui Ilie Bolojan, după acest moment, aş face un nou congres/ Suntem deschişi şi mâine să începem discuţii pentru reintegrarea liberalilor din Forţa Dreptei în PNL

Orban: În locul lui Ilie Bolojan, după acest moment, aş face un nou congres/ Suntem deschişi şi mâine să începem discuţii pentru reintegrarea liberalilor din Forţa Dreptei în PNL

Fostul preşedinte al PNL, acum liderul Forţa Dreptei, Ludovic Orban, a declarat că, în locul liderului PNL, Ilie Bolojan, ar organiza un congres în cadrul partidului. De asemenea, el a precizat că Forţa Dreptei este dispusă să deschidă discuţii pentru o reintegrare a liberalilor în cadrul PNL.

"E nevoie, evident, de schimbări în structura de conducere (a PNL - n.r). Din punctul meu de vedere, eu, în locul lui Ilie Bolojan, după acest moment, aş face un nou congres", a declarat Ludovic Orban, duminică la Digi 24.

Liderul de la Forţa Dreptei a precizat că împreună cu colegii săi este dispus la o reîntregire a liberalilor.

"Deci eu am anunţat, în numele colegilor mei liberali din Forţa Dreptei, că suntem deschişi şi mâine să începem discuţii pentru reintegrarea liberalilor din Forţa Dreptei în PNL", a declarat Orban.

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor