Moţiunea de cenzură "Ajunge! Guvernul Dragnea - Dăncilă, ruşinea României!" a fost respinsă, joi, de Parlament, înregistrând voturi mai puţine chiar decât numărul semnatarilor.
Au fost înregistrate 161 de voturi "pentru", în condiţiile în care documentul a fost semmnat de 163 de parlamentari ai opoziţiei. De asemenea, au fost trei voturi împotrivă.
Parlamentarii PSD şi UDMR au anunţat în mod clar că se vor abţine de la vot.
Pentru a fi adoptată, moţiunea avea nevoie de 233 de voturi favorabile.




























