City Managerul Capitalei, Lucian Judele (USR), anunţă, vineri, schimbări la Administraţia Lacuri Parcuri şi Agrement, unde apreciază că ”lucrurile nu mai pot continua în forma actuală”. Fără a preciza exact la ce anume se referă, Judele a adăugat că măsurile îi vor viza pe cei care ”nu îşi fac treaba şi urmăresc alte interese, au agende personale”. ”Demufarea acestora nu suportă nicio amânare”, a transmis city managerul Capitalei.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

”Mi-am asumat poziţia de City Manager pentru a pune umărul, a construi şi a reforma administraţia Bucureştiului.  În acest sens vreau să vă transmit un mesaj cât se poate de clar: sunt aici pentru a face schimbări reale. Un exemplu concret este situaţia de la ALPAB, unde lucrurile nu mai pot continua în forma actuală”, a transmis, vineri, Lucian Judele.

Potrivit acestuia, ”cei care nu îşi fac treaba şi urmăresc alte interese, au agende personale, trebuie să înţeleagă că urmează schimbări”.

”Demufarea acestora nu suportă nicio amânare. Cunosc foarte bine mecanismele de rezistenţă ale sistemului: ştiu că se vor face presiuni, se vor ridica obstacole. Dar am încrederea că, în faţa acestora, vom rămâne mai mulţi cei care vrem un Bucureşti civilizat, onest şi funcţional, decât cei care preferă doar să mimeze implicarea”, a adăugat Judele.

Acesta precizează că va anunţa în următoarele zile toate măsurile, precum şi la motivele care au stat la baza acestor decizii.

 

viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.