Co-preşedintele USR PLUS, Dan Barna, a afirmat, joi, că gestul premierului de a demite secretarii de stat, prefecţii şi subprefecţii susţinuţi de formaţiune arată că decizia USR PLUS de a nu-l mai susţine pe Florin Cîţu în fruntea Guvernului ”este una corectă, morală şi responsabilă pentru România”.
Dan Barna a fost întrebat, joi, despre demiterea secretarilor de stat şi a afirmat: ”Este un gest profund contradictoriu cu mesajele false transmise în care domnul Cîţu făcea apel la înţelegere”.
Dan Barna a precizat că decizia premierului arată că ”decizia USR PLUS de a nu-l mai susţine pe Florin Cîţu în fruntea Guvernului este una corectă, morală şi responsabilă pentru România”.
26 de secretari de stat susţinuţi de USR PLUS au fost demişi miercuri seară.




























