Supraveghetorii de la Centrul de plasament Sfânta Maria furau din mâncarea fetelor şi le internau în sanatoriu câte o lună dacă “deranjau” angajaţii - procurori

Supraveghetorii de la Centrul de plasament Sfânta Maria furau din mâncarea fetelor şi le internau în sanatoriu câte o lună dacă “deranjau” angajaţii - procurori

Angajaţii centrului de plasament Sfânta Maria îşi însuşeau în mod constant produse de curăţenie şi medicamente, bunuri alimentare, haine, electrocasnice, cosmetice, dar şi diverse sume de bani care proveneau din sponsorizări sau donaţii destinate fetelor din centru, iar dacă acestea îi "deranjau" pe supraveghetori erau internate în sanatoriu câte o lună, potrivit procurorilor de la Parchetul de pe lângă Tribunalul Bucureşti.

Recomandările editorilor
Ultima oră