Procurorul care i-a trimis în judecată pe Relu Fenechiu şi Ioan Niculae candidează la CSM

Procurorul care i-a trimis în judecată pe Relu Fenechiu şi Ioan Niculae candidează la CSM

Procurorul DNA Paul Dumitriu şi-a depus candidatura pentru un post în Consiliul Superior al Magistraturii (CSM), el fiind magistratul care a instrumentat dosarul "Transformatorul", al fostului ministru al Transporturilor Relu Fenechiu, două dosare ale omului de afaceri Ioan Niculae, precum şi pe cele ale parlamentarilor Dan Păsat şi Emilian Isăilă.

Recomandările editorilor