Patru angajaţi ai Centrului de plasament Sfânta Maria din Capitală au fost arestaţi la domiciliu, alţi 10 sunt cercetaţi sub control judiciar

Patru angajaţi ai Centrului de plasament Sfânta Maria din Capitală au fost arestaţi la domiciliu, alţi 10 sunt cercetaţi sub control judiciar

Dintre cei 14 angajaţi ai Centrului de plasament “Sfânta Maria” din Sectorul 1 reţinuţi vineri pentru că ar fi furat din mâncarea adolescentelor instituţionalizate şi le-ar fi internat în ospicii dacă îi "deranjau", patru au fost arestaţi la domiciliu, ceilalţi fiind cercetaţi sub control judiciar, decizia nefiind definitivă.

Recomandările editorilor
Ultima oră