Două dintre victimele romilor din Berevoeşti au murit după ce ani întregi au fost exploatate prin muncă - referat

Două dintre victimele romilor din Berevoeşti au murit după ce ani întregi au fost exploatate prin muncă - referat

Procurorii DIICOT explică în referatul cu propunere de arestare preventivă a celor 38 de romi din Berevoeşti, pentru lipsire de libertate, că victimele erau supuse zilnic la muncă, erau împrumutate cu bani şi apoi obligate să muncească în contul datoriei, două dintre ele decedând.

Recomandările editorilor
Ultima oră