Dosarul de ultraj, deschis după ce un bărbat a lovit un poliţist în abdomen, a fost preluat de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Medgidia. Suspectul este primarul din Poarta Albă, Vasile Delicoti. Acesta a făcut scandal, după ce fiul său de 16 ani a condus o maşină, deşi nu deţine permis.
Potrivit anchetatorilor, bărbatul din Poarta Albă, cercetat după ce a lovit un poliţist în zona abdomenului, este chiar primarul localităţii, Vasile Delicoti.
Cazul a fost preluat de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Medgidia.
30 iulie - Maraton Profit News TV - Inteligența Artificială în Economie
Inspectoratul de Poliţie al Judeţului Constanţa a transmis, duminică seară, că poliţişti din cadrul Serviciului Rutier au identificat un adolescent de 16 ani, care a condus un autoturism pe strada Consilierilor din localitatea Poarta Albă.
“În momentul în care tânărul a observat echipajul de poliţie, acesta a oprit autoturismul, a coborât de la volan şi a trecut pe locul din dreapta faţă, iar la volan a trecut un alt minor, de 16 ani, care a condus în continuare până când a fost oprit de poliţişti. În urma verificărilor efectuate s-a stabilit că niciunul dintre cei doi tineri nu posedă permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule”, a transmis IPJ Constanţa.
Sursa citată a precizat că la faţa locului s-a prezentat un bărbat de 49 de ani, tatăl unuia dintre minori, care a agresat un poliţist, lovindu-l în abdomen.
Bărbatul este cercetat pentru comiterea infracţiunii de ultraj.
De asemenea, poliţiştii au întocmit dosare penale pentru săvârşirea infracţiunii de conducere fără permis.
![viewscnt](http://viewscnt.1616.ro/c.gif?id=20956203&pid=2701)
Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.