SUA expulzează 12 membri ai Ambasadei Rusiei la la ONU, anunţă ambasadorul rus la ONU Vasili Nebenzia

SUA expulzează 12 membri ai Ambasadei Rusiei la la ONU, anunţă ambasadorul rus la ONU Vasili Nebenzia

Statele Unite au expulzat luni 12 membri ai Ambasadei Rusiei la ONU, anunţă într-o conferinţă de presă ambasadorul rus la ONU Vasili Nebenzia, relatează AFP.

Imediat ce a început conferinţa de presă, ambasadorul rus le-a cerut jurnaliştilor un moment pentru a răspunde unui mesaj telefonic.

Nebenzia a anunţat apoi că tocmai a aflat că Statele Unite au notficat această expulzare.

AFP scrie că nu a putut verifica imediat acest anunţ.

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră