Statele Unite au expulzat luni 12 membri ai Ambasadei Rusiei la ONU, anunţă într-o conferinţă de presă ambasadorul rus la ONU Vasili Nebenzia, relatează AFP.
Imediat ce a început conferinţa de presă, ambasadorul rus le-a cerut jurnaliştilor un moment pentru a răspunde unui mesaj telefonic.
Nebenzia a anunţat apoi că tocmai a aflat că Statele Unite au notficat această expulzare.
AFP scrie că nu a putut verifica imediat acest anunţ.




























