Prima Doamnă a Statelor Unite Melania Trump a fost supusă, luni, unei intervenţii chirurgicale la rinichi, pentru o problemă benignă, la un centru medical din apropiere de Washington, potrivit purtătoarei de cuvânt a soţiei preşedintelui Donald Trump, informează CNN.
"În această dimineaţă, Prima Doamnă Melania Trump a fost supusă unei proceduri de embolizare pentru tratarea unei afecţiuni benigne la rinichi. Operaţia s-a încheiat cu succes şi nu există alte complicaţii. Melania Trump se află internată la Walter Reed National Military Medical Center şi va rămâne acolo pe durata acestei săptămâni", a precizat într-un comunicat Stephanie Grisham, purtătoarea de cuvânt a Melaniei Trump.
Pe perioada intervenţiei chirurgicale, preşedintele Trump a rămas la Casa Albă.
10 iunie Perspectivele macroeconomice şi fiscale ale României
Acesta îşi va vizita soţia la spital în cursul zilei, potrivit lui Grisham.

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.