Aproximativ 20 de persoane au murit prin înec, din weekend, în timpul caniculei, în Franţa, anunţă ministrul sporturilor Marina Ferrari

Aproximativ 20 de persoane au murit prin înec, din weekend, în timpul caniculei, în Franţa, anunţă ministrul sporturilor Marina Ferrari

Aproximativ ”20” de persoane au murit prin înec ”din weekend încoace”, anunţă marţi ministrul francez al Sporturilor Marina Ferrari, relatează Le Figaro.

Acest bilanţ nu este consolidat, a precizat la postul de radio France Inter ministrul.

"Avem un observator care urmăreşte înecurile, care ne permite să avem un nivel de alertă mai important", a declarat ea.

"Nu este fără urmări, în timpul caniculei, să te duci să te îmbăiezi în zone nesupravegheate", a avertizat ea.

Luni, un purtător de cuvânt al Securităţii Civile anunţa că cel puţin 13 persoane au murit prin înec în weekend.

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră