Pompierii din Cluj anunţă, după finalizrea anchetei, că incendiul de la depozitul de produse alimentare din Cluj-Napoca a fost provocat de un frigider lăsat sub tensiune.
Cauza probabilă de incendiu - Efect termic al curentului electric, frigider lăsat sub tensiune”, a transmis, vineri, ISU Cluj.
Un incendiu a izbucnit, joi seară, la un depozit de produse alimentare situat în munipiul Cluj-Napoca, iar pompierii au intervenit cu mai multe autospeciale.
10 iunie Perspectivele macroeconomice şi fiscale ale României
În hală se aflau mai multe butelii de gaz, iar două dintre acestea au explodat.

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.